‌عضویت در کانال واحد
اتوماسیون تغذیه
دستورالعمل فعال سازی کارت غذا
کتابخانه دیجیتال
پست الکترونیک
‌دستورالعمل تسویه حساب اینترنتی
سامانه ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان
سرفصل رشته ها
دستور العمل پرداخت اینترنتی
آئین نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی
منوی غذای ماهانه
همایش ها و کنفرانس ها

سولات متداول

منابع کتابخانه عبارتند از کتاب ها و مجلات فارسی و لاتین، پایان نامه، طرح های پژوهشی ، نرم افزارهای کاربردی، کتاب های الکترونیکی(ebook) فارسی و لاتین ، نقشه، پایگاه سیویلیکا، پایگاه های اطلاعاتی لاتینebsco,wiley,sciencedirect, springer,cabi

اعضای کتابخانه پس از جستجوی منبع مورد نظر با استفاده از سیستم جستجوی منابع کتابخانه مرکزی(سیمرغ)، شماره راهنما رایادداشت و با ارائه آن به کتابدار ، کتابها را امانت می گیرند.

انواع نرم افزارهای کاربردی، کتاب های فارسی و لاتین

خیر

تمام دانشجویان مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد، کارمندان و اساتید محترم دانشگاه در کتابخانه عضویت دارند. در صورت عدم وجود اطلاعات شخص مورد نظر با مراجعه به کتابخانه و پرکردن فرم عضویت مخصوص و ارائه کارت دانشجویی، کارمندی، هیات علمی می تواند در کتابخانه عضو شود.

امکان امانت کتاب به صورت غیرحضوری وجود ندارد ولی با برنامه تحت وب کتابخانه(سیمرغ)، امکان جستجو، رزرو و تمدید منابع وجود دارد.

دانشجویان کاردانی و کارشناسی 3 منبع دانشجویان کارشناسی ارشد 5 منبع دانشجویان دکترا10منبع کارمندان دانشگاه 5 منبع اعضای هیات علمی 10 منبع

هر عضو کتابخانه می تواند از تاریخ امانت به مدت دو هفته کتاب ها را به امانت ببرد و این مدت زمان قابل تمدید است مگر اینکه شخص دیگری آن مدرک را رزرو کرده باشد که در این صورت باید مدرک را به کتابخانه بازگرداند.

بله، از طریق صفحه وب کتابخانه در وب سایت دانشگاه آزاد اسلامی گرگان یا آدرس اینترنتی ذیل می توان از خدمات تحت وب نوسا از قبیل تمدید و رزرو غیر حضوری و جستجو استفاده کرد: http://198.201.100.22/Simwebclt/WebAccess/SimwebPortal.dll

با مراجعه به سیستم و وارد نمودن شماره دانشجویی به عنوان شماره عضویت و چهار رقم آخر کارت ملی به عنوان کلمه عبور هر عضو می تواند، وارد کارت خود شده و سپس بر روی کلمه عبور کلیک نموده و کلمه عبور جدیدی را برای خود انتخاب کند.

در حال حاضر نسخه چاپی پایان نامه قابل استفاده است.اطلاعات کتابشناختی پایان نامه ها در برنامه کتابخانه قابل جستجو می باشد و مراجعه کننده می تواند از مدارک موجود در محل استفاده نماید. تهیه زیراکس و یا نسخه مکرر از پایان نامه ها طبق مقررات امکان پذیر نمی باشد.

بخش نشریات فارسی و لاتین به صورت قفسه باز اداره می شود و مدارک به صورت موضوعی قابل دسترسی است و تهیه نسخه کپی طبق مقررات امکان پذیر می باشد.

بر اساس نظام رده بندی کتابخانه کنگره و موضوعی می باشد که ترکیبی از حرف و عدد است و در سه خط بر روی برچسبی چاپ و روی عطف کتاب قابل رویت است. مثال: Z ۶۷۸/۹‎ ۹و شماره راهنمای کتابی با عنوان "نرم‌افزار جامع کتابخانه = WinLib 2000‎" می باشد.

د رصورتی که کتاب به امانت گرفته شده مفقود و یا اوراقی از آن بریده و یا به هر صورتی کتاب غیر قابل استفاده شود، باید عین کتاب یا آخرین چاپ آن را حداکثر در طول یک ماه تهیه و تحویل کتابخانه شود. در صورتی که کتاب نایاب باشد و به هر دلیل امکان تهیه آن وجود نداشته باشد امانت گیرنده موظف به جبران خسارت می باشد.

پایگاهی از مقالات همایش ها و کنفرانس ها که کاربران می توانند با مراجعه به سایت به آدرس www.civilica.com می توانند هر 24ساعت، دو مقاله دانلود نمایند. این مقاله ها از طریق ارائه یک ایمیل شخصی قابل دسترس می باشد.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان از دستاوردهای بزرگ و ارزشمند انقلاب اسلامی محسوب می شود ، خداوند متعال را سپاسگزارم که در سايه سار انقلاب اسلامي ، توفيق خدمت گذاري به جوانان فرهيخته ايران اسلامي را در این واحد دانشگاهی به دست آورده ایم. اطمينان دارم کارکنان پرتلاش و اعضای محترم هیات علمی اين واحد دانشگاهي، هماهنگ با سياست هاي كلان دانشگاه آزاد اسلامي فرصت هاي جديدی را در ارائه خدمات آموزشی و پ‍ژوهشی براي دانشجويان ایران اسلامی فراهم خواهند نمود.لذا وظیفه خود می دانم ورود شما را به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان ، خير مقدم عرض نموده ، امیدوارم با تکیه بر یاری پروردگار متعال و در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) موفق تر از گذشته در مسیر اهداف متعالی دانشگاه آزاد اسلامی حرکت نموده و شاهد سربلندی ایران اسلامی در تمامی زمینه ها باشیم

دکتر سید علی طاهری

ریاست دانشگاه آزاد گرگان
بالا