‌عضویت در کانال واحد
اتوماسیون تغذیه
دستورالعمل فعال سازی کارت غذا
کتابخانه دیجیتال
پست الکترونیک
‌دستورالعمل تسویه حساب اینترنتی
سامانه ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان
سرفصل رشته ها
دستور العمل پرداخت اینترنتی
آئین نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی
منوی غذای ماهانه
همایش ها و کنفرانس ها

طاهری در گفتگو با آنا: تلاش‌‌ها برای معرفی شهید مطهری به نسل جوان و دانشگاهیان کافی نیست

توسط مدیر روابط عمومی - دسته‌بندی سایر اخبار

رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان گلستان با بیان اینکه تلاش‌هایی برای معرفی شهید مطهری به نسل جوان و دانشگاهیان شده گفت:برای معرفی ایشان باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا، درباره ابعاد شخصیتی آیت‌الله شهید مرتضی مطهری اظهار کرد: دو تعبیر از حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری درباره شهید مطهری وجود دارد که بیانگر جایگاه این شهید در ویترین انقلاب اسلامی است.

وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) درباره علامه شهید مطهری می‌فرمایند: «آثار مکتوب شهید مطهری بدون استثنا مفید و آموزنده است» و مقام معظم رهبری در جایی بیان کردند: «مبانی فکری شهید مطهری مبانی انقلاب اسلامی است» که این تعبیرات نشان‌دهنده جایگاه معلم‌ شهید مرتضی مطهری است.

تلاش بیشتر برای معرفی شهید مطهری به نسل جوان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان با بیان اینکه تلاش‌هایی برای معرفی شهید مطهری به نسل جوان و دانشگاهیان شده گفت: برای معرفی این شهید بزرگوار به نسل جوان باید تلاش بیشتری کرد و حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها باید به‌دنبال تربیت نسلی باشند که اگر به جایگاه شهید مطهری نمی‌رسند در مسیر این شخصیت بزرگ حرکت کنند.

طاهری با بیان اینکه اکنون شخصیت‌های انگشت‌شماری مانند شهید مطهری در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها مشغول فعالیت‌ هستند، یادآور شد: در تربیت نیرو برای انقلاب اسلامی در این زمینه ضعیف عمل کرده‌ایم.

حوزه و دانشگاه برای تربیت مدیران در تراز انقلاب برنامه‌ریزی کنند

وی افزود: در زمینه تربیت نیروهایی که در تراز انقلاب اسلامی باشند که بتوانند در قوای مختلف نقش داشته و آینده کشور را در مسئولیت‌های مختلف مدیریت کنند،  سستی از خود نشان داده‌ و دچار ضعف هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان خاطر‌نشان کرد: حوزه و دانشگاه برای تربیت نیرو و مدیران در تراز انقلاب اسلامی با توجه به بیانیه حضرت آقا و  رهنمودهایی که ارائه داده‌اند باید بیشتر کار و برنامه‌ریزی کنند.

طاهری اظهار کرد: چند سال پیش مقام معظم رهبری در سفر ۱۰ روزه‌ای که به شهر قم داشتند، درباره وظیفه حوزه برای تربیت نیروهای کارآمد سخنان عمیقی ایراد کردند، به نظر می‌رسد دانشگاه  به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این حوزه مسئولیت‌هایی برای خود تعریف کرده است.

شکل‌گیری فضای جدید در حوزه علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی

وی در پاسخ به این پرسش که در این چند ساله شخصیت‌های علمی و نامداری مانند شهید بهشتی، شهید مفتح، شهید باهنر، علامه جعفری و شهید مطهری در حوزه و یا دانشگاه نداشته‌ایم، گفت: با فعالیت حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه به عنوان معاون علوم انسانی و هنر شاهد شکل‌گیری فضای جدید در دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم انسانی هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان افزود: امیدوارم با این تغییر و تحولات در حوزه علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی و شکل‌گیری هم‌افزایی بین دانشگاه و حوزه و هیئت‌های اندیشه‌ورز، همفکری و برنامه‌ریزی جدی انجام شود تا شاهد نتایج ثمربخشی در آینده باشیم.

کلمات کلیدی

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان از دستاوردهای بزرگ و ارزشمند انقلاب اسلامی محسوب می شود ، خداوند متعال را سپاسگزارم که در سايه سار انقلاب اسلامي ، توفيق خدمت گذاري به جوانان فرهيخته ايران اسلامي را در این واحد دانشگاهی به دست آورده ایم. اطمينان دارم کارکنان پرتلاش و اعضای محترم هیات علمی اين واحد دانشگاهي، هماهنگ با سياست هاي كلان دانشگاه آزاد اسلامي فرصت هاي جديدی را در ارائه خدمات آموزشی و پ‍ژوهشی براي دانشجويان ایران اسلامی فراهم خواهند نمود.لذا وظیفه خود می دانم ورود شما را به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان ، خير مقدم عرض نموده ، امیدوارم با تکیه بر یاری پروردگار متعال و در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) موفق تر از گذشته در مسیر اهداف متعالی دانشگاه آزاد اسلامی حرکت نموده و شاهد سربلندی ایران اسلامی در تمامی زمینه ها باشیم

دکتر سید علی طاهری

ریاست دانشگاه آزاد گرگان
بالا