‌عضویت در کانال واحد
اتوماسیون تغذیه
دستورالعمل فعال سازی کارت غذا
کتابخانه دیجیتال
پست الکترونیک
‌دستورالعمل تسویه حساب اینترنتی
سامانه ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان
سرفصل رشته ها
دستور العمل پرداخت اینترنتی
آئین نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی
منوی غذای ماهانه
همایش ها و کنفرانس ها

نخستین سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری آنا از گرگان در مراسم افتتاحیه حجت الاسلام دکتر  سیدعلی طاهری رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان با اشاره تاکیدات دکتر طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر اینکه این دانشگاه به طور جدی با ورود به مسایل و چالشهای مهم کشوری و منطقه ای نقش بسزایی در رفع مشکلات و حل مسایل جامعه داشته باشد گفت:

علاوه بر حل مسئله محوری  اولویت اصلی دانشگاه آزاد ایجاد اشتغال پایدار برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی است.  از اینرو تغییر ساختار و پوست اندازی دانشگاه آزاد از یک دانشگاه صرفاً آموزشی و پژوهشی به یک دانشگاه دارای سراها و واحدهای نوآوری ضرورت دارد. 

وی گفت: تفاوت سراهای نوآوری با دانشگاه فعلی در جنس آموزش است. آموزش در سرای نوآوری از نوع فناورانه و عملی است و بجای فارغ التحصیل کردن دانشمند دارای مدرک علمی، یک فناور خلاق، توانمند و دارای مهارت تحویل جامعه می‌دهد. 

ایشان افزود: سرای نوآوری خود یک واحد دانشگاهی است که بجای دانشجو، فناورجو و بجای دانشکده، فناورکده دارد. سرای نوآوری مجموعه‌ای از باشگاه پژوهشگران جوان، مراکز رشد و پارکهای علم و فناوری است که ماموریتش  ایجاد اکوسیستمی برای فعالیتهای اقتصاد دانش بنیان می‌باشد. چرا که سرمایه‌گذاران تنها در آن دسته از پروژه های بزرگ ریسک سرمایه‌گذاری را می‌پذیرند که دارای نوآوری بوده و توان ایجاد رقابتهای تجاری را در بازار فروش محصولات داشته باشند.

دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون محترم تحقیقات، فنآوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی  که مهمان ویژه این مراسم بود از ظرفیتهای فن آوری و آزمایشگاهی  این سرا بازدید نموده و در پایان آرزوی موفقیت این سرا را در رسیدن به اهداف دانشگاه نسل سوم و چهارم نمودند.

 

 

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان از دستاوردهای بزرگ و ارزشمند انقلاب اسلامی محسوب می شود ، خداوند متعال را سپاسگزارم که در سايه سار انقلاب اسلامي ، توفيق خدمت گذاري به جوانان فرهيخته ايران اسلامي را در این واحد دانشگاهی به دست آورده ایم. اطمينان دارم کارکنان پرتلاش و اعضای محترم هیات علمی اين واحد دانشگاهي، هماهنگ با سياست هاي كلان دانشگاه آزاد اسلامي فرصت هاي جديدی را در ارائه خدمات آموزشی و پ‍ژوهشی براي دانشجويان ایران اسلامی فراهم خواهند نمود.لذا وظیفه خود می دانم ورود شما را به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان ، خير مقدم عرض نموده ، امیدوارم با تکیه بر یاری پروردگار متعال و در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) موفق تر از گذشته در مسیر اهداف متعالی دانشگاه آزاد اسلامی حرکت نموده و شاهد سربلندی ایران اسلامی در تمامی زمینه ها باشیم

دکتر سید علی طاهری

ریاست دانشگاه آزاد گرگان
بالا