‌عضویت در کانال واحد
اتوماسیون تغذیه
دستورالعمل فعال سازی کارت غذا
کتابخانه دیجیتال
پست الکترونیک
‌دستورالعمل تسویه حساب اینترنتی
سامانه ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان
سرفصل رشته ها
دستور العمل پرداخت اینترنتی
آئین نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی
منوی غذای ماهانه
همایش ها و کنفرانس ها

نشست خبری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان حجت لاسلام و المسلمین دکتر سید علی طاهری با خبرنگاران و اصحاب رسانه

نشست خبری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان دکتر سید علی طاهری با خبرنگاران و اصحاب رسانه 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید علی طاهری ؛ رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان و واحد گرگان در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به فعالیت  های دانشگاه گفت:
 دانشگاه آزاد اسلامی با کمکهای مردمی بدون اینکه یک ریال هزینه برای دولت ایجاد کند توانسته افتخارات بزرگی در زمینه های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی ایجاد کند و امروز دانشگاه آزاد اسلامی در برخی زمینه ها از دانشگاه های دولتی مطرح هم جلوتر است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گفت : دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با مراکز آموزشی عالی غیرانتفاعی کمترین شهریه را دریافت میکند.

 طاهری ادامه داد : از ۱۴ شهرستان، در ۱۲ شهرستان دانشگاه آزاد داریم که شامل ۶ واحد و ۶ مرکز دانشگاهی میشود. و درمجموع تقریبا ۲۶۵۰۰ دانشجو در کل استان در دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی مقاطع در حال تحصیل می باشند؛ یعنی حدود ۳۷ درصد دانشجویان کل استان، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می باشند.‌
 همچنین در ۱۲ واحد و مرکز دانشگاه ازاد اسلامی مجموعا ۶۸۱ کد رشته محل در تمامی مقاطع در استان داریم. 

ایشان در ادامه به برخی گزارشهای آماری از اعضای هیات علمی و‌نحوه جذب، کارمندان، هسته های فناور، واحدهای فناور، مراکز رشد، شرکتهای دانش بنیان، آزمایشگاهها، سالن ها ورزشی و فضاهای ورزشی روباز، سالنهای آمفی تئاتر، شهرک گلخانه ای و ... ارائه نمودند. و نیز اشاره داشتند که در مجموع ۱۷۰ هکتار زمین در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی استان است.‌ 
 
وی همچنین از جذب اعضای هیئت علمی خبر داد و گفت : مقدمات جذب اعضای هیئت علمی را انجام داده ایم و تا یک ماه آینده فراخوان میزنیم.
 
ایشان بیان داشتند : یکی از رویکردهای جدید و اصلی دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فرهنگیست که به صورت جدی و قاطع بر این مسئله تاکید می شود که یکی از موضوعات آن موضوع آراستگی ست که با بهترین شیوه در حال انجام است.

 طاهری ادامه داد : ما معتقدیم دانشگاه محل نمایش و مد نیست و ما برای همکاران ، اعضای هیئت علمی و دانشجویان با برگزلری جلسات توجیهی متعدد در جهت اصلاح وضعیت آراستگی و پوشش دانشگاه برآمده ایم.
 
طاهری در ادامه به برنامه های کانونها و تشکلهای دانشجویی، مسابقات قرآن و عترت، فعالیتهای مسجد محور و بطور کل فعالیتهای حوزه فرهنگی اشاره نمودند. 
 
وی در مورد برنامه های ورزشی گفت وزرش همگانی و قهرمانی را در حوزه دانشجویی و کارمندی توسعه داده ایم و با کلاس های فوق برنامه ورزشی به سطح سلامتی و ورزشی دانشجویان، اساتید و کارمندان  ارتقاء بخشیدیم. 
 
دکتر طاهری افزود : طی دو سال گذشته ۵ میلیارد تومن بدهی دانشگاه پرداخت شده و ۳ میلیارد تومان اعتبار جذب شد تا فعالیت های گلخانه ای ما توسعه یابد.
 همچنین ایشان در ادامه به ساخت یادمان شهدای خوشنام دانشگاه آزاد گرگان اشاره کرده و فرمودند انشالله تا پایان سال این یادمان به بهره برداری می رسد.
 
وی افزود : ما توانستیم دانشکده علوم پزشکی را به معاونت علوم پزشکی ارتقا دهیم و کیفیت آموزش در این رشته ها را بالا ببریم. 
 
طاهری ادامه داد : دانشگاه آزاد اسلامی از همان ابتدای حادثه سیل به خدمت رسانی مردم پرداخت و در دوران بعد از سیل  هم اردوهای طرح جهادی سلامت را در مناطق سیل زده انجام داد.
وی گفت : دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان چندین پرونده حقوقی داشته که خوشبختانه توانستیم تمامی این پرونده ها را حل و فصل و آنها را مختومه نماییم.‌
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ادامه داد : به نسبت سال گذشته شاهد رشد ۲۷ درصدی در جذب دانشجو بودیم و ما پیش بینی میکنیم تا پایان سال ۱۰۹ میلیارد درآمد شهریه ای و ۱۵ میلیارد درامد های غیرشهریه ای داشته باشیم، هر چند با برآوردهای بعمل آمده به نظر می رسد ۱۳۱ میلیارد هزینه نیز داشته باشیم.
 
وی گفت : در دو سال اخیر ۱۱۰ مقاله isi و ۱۹ طرح پژوهشی دانشگاهی اجرا شده و ۵ پروانه ثبت اختراع در دو سال اخیر داشتیم و  ۹ کتاب توسط اعضای هیات علمی تالیف و ترجمه شده و به چاپ رسیده.‌
 
و در پایان با توضیح اینکه براساس بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی حق هیچگونه جانبداری از هیچ یک کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی را نداشته و نمی توان از امکانات و تجهیزات دانشگاه برای انتخابات استفاده نمود فرمودند هر یک از اساتید و کارمندانی که کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند می بایست از اول بهمن ماه تا پایان انتخابات  از مرخصی استفاده نماید.‌

و ایشان در پایان عرائض خود از همه خبرنگاران و اصحاب رسانه بابت حضور و اطلاع رسانی این نشست تقدیر و تشکر بعمل آورد.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان از دستاوردهای بزرگ و ارزشمند انقلاب اسلامی محسوب می شود ، خداوند متعال را سپاسگزارم که در سايه سار انقلاب اسلامي ، توفيق خدمت گذاري به جوانان فرهيخته ايران اسلامي را در این واحد دانشگاهی به دست آورده ایم. اطمينان دارم کارکنان پرتلاش و اعضای محترم هیات علمی اين واحد دانشگاهي، هماهنگ با سياست هاي كلان دانشگاه آزاد اسلامي فرصت هاي جديدی را در ارائه خدمات آموزشی و پ‍ژوهشی براي دانشجويان ایران اسلامی فراهم خواهند نمود.لذا وظیفه خود می دانم ورود شما را به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان ، خير مقدم عرض نموده ، امیدوارم با تکیه بر یاری پروردگار متعال و در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) موفق تر از گذشته در مسیر اهداف متعالی دانشگاه آزاد اسلامی حرکت نموده و شاهد سربلندی ایران اسلامی در تمامی زمینه ها باشیم

دکتر سید علی طاهری

ریاست دانشگاه آزاد گرگان
بالا