‌عضویت در کانال واحد
اتوماسیون تغذیه
دستورالعمل فعال سازی کارت غذا
کتابخانه دیجیتال
پست الکترونیک
‌دستورالعمل تسویه حساب اینترنتی
سامانه ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان
سرفصل رشته ها
دستور العمل پرداخت اینترنتی
آئین نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی
منوی غذای ماهانه
همایش ها و کنفرانس ها

مراسم بزرگداشت میثاق با سردار سرافراز اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان دکتر طاهری در ابتدا این مراسم شهادت غریبانه و مظلومانه سردار رشید جهان اسلام سرار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را پیشگاه حضرت ولی عصر (عج) و نایب برحقش رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ، ملت شریف ایران و امت اسلامی تبریک و تسلیت عرض نمود.

 
ایشان تصریح کردند:  تبریک ازآن جهت که سردار سلیمانی دست پرورده اسلام و نظام اسلامی، امام ( ره) و مقام معظم رهبری است. تربیت چنین شخصیتی تبریک دارد و رسیدن به این مقام بلند در پیشگاه خداوند به خود او تبریک دارد . زیرا شهادت بالاترین جایگاه نزد خداوند متعال است و آرزوی بزرگان . در ماه رمضان که ماه دعا و نیایش است، دعایی داریم که هر شب برای شهادت دعا نمایید. جایگاه شهادت جایگاهی است که در هرنماز و در سوره حمد ما ازخداوند می خواهیم که مارا در مسیر شهدا قرار دهد. کسانی که خداوند به آنها نعمت هایی داده است چهار گروهند( انبیا، صدیقان، شهدا و صالحان) و در هر نماز دعا میکنیم که خداوند ما را در مسیر آنها قرار دهد. 


وی افزود: خداوند متعال این سردار عزیز را ذخیره برای این روزهای کشور قرار داده. ایشان در دوران دفاع مقدس و با وجود جراحتهای زیاد خداوند ایشان را برای این روزهای نظام اسلامی نگه داشت و البته مزد زحمات دهها سال مجاهدت خالصانه وشبانه روز در راه خدا جز شهادت برای او نبود و حیف بود که سردار سلیمانی با مرگ طبیعی از دنیا برود. و خداوند مزد زحمات او را با شهادت به ایشان عطا نمودند. 


طاهری گفت : نکته بعدی در مورد ایشان نقش بی بدیل این سردار عزیز در پاکسازی منطقه مقاومت در کشورهای همسایه از لوث گروههای ساخته دست آمریکا و رژیم صهیونیستی به نام داعش بود. داعش بوجود آمده بود برای جلوگیری و مقابله با جمهوری اسلامی که هدف آنها این بود در نهایت ایران را محاصره نمایند اما با تدابیر رهبر فرزانه انقلاب و با ماموریت  ویژه به سپاه قدس به فرماندهی سردار شهید سلیمانی فعالیت داعش تقریبا به صفر رسید. 


ایشان اذعان داشت: نقشی که سردار سلیمانی در دفاع از مردم عراق ایفا نمود نگاه مردم عراق را به ایران و ایرانی تغییر داد. و این اقدام سردار سلیمانی در براندازی و جمع کردن این گروه وحشی دست پرورده آمریکا و رژیم صهیونیستی انها را به شدت عصبی و ناراحت کرده بود. تا اینکه در سفر اخیر ایشان به عراق که یک سفر غیرنظامی و با دعوت از مسؤلین عراقی بوده در یک مسیر غیر نظامی منتهی به فرودگاه توسط پهبادهای آمریکایی مورد هدف قرار گرفته و به همراه مجاهد بزرگ اسلام ابومهدی المهندس و سایر همراهانشان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

 
دکتر طاهری بیان داشت: ابومهدی المهندس جزو مبارزان انقلابی بود که در زمان جنگ با وجود اینکه عراقی بود جزو رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بوده که در مقابل  صدام و رژیم بعثی عراق جنگدند. 


رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان افزود: وعده ی مقام معظم رهبری برای انتقام این دو شهید عزیز مطمئنا محقق خواهدشد و انتقام سختی از آمریکا خواهیم گرفت و نیز رژیم صهیونیستی با حمایتی که از این اقدام داشته گور خود را کنده است. 


دکتر طاهری همچنین بعنوان آخرین نکته فرمودند که سردار سلیمانی متعلق به یک جریان سیاسی نیست حتی فقط متعلق به ملت ایران نیست، سردار سلیمانی متعلق به جهان اسلام است و امروز تمام امت اسلامی و آنهایی که می فهمند امنیت در منطقه یعنی چه؟ ... از سوریه ، عراق، لبنان، یمن، فلسطین و تمام اینهایی که می دانند بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به برکت انقلاب اسلامی و با حضور مستشاری سپاه قدس در این مناطق آنها توانسته اند هویت اسلامی خود را مجددا پیدا کنند در پی این هستند که بابت این قضیه انتقام بگیرند. و این بدان معناست که دیگر فقط  ایران و یک جریان سیاسی نیست بلکه همه کشورهای اسلامی در پی انتقام از ایشان هستند و وعده مقام معظم رهبری طولی نخواهد کشید. 


 ایشان در پایان گفت: آرزو داریم خداوند به ما توفیق دهد که قدر این شهدا را بدانیم ، آنها چه کردند و ما چه نعمتهایی در اختیار داریم. که بزرگترین آن امنیت است ، امنیت نعمت بزرگی است که تا از دست ندهیم قدرش را نمیدانیم ولی به حمد الله مردم ما نشان دادند با همین ابراز احساسات که نسبت به سردار سلیمانی داشتند قدر امنیتی که امثال شهید سلیمانی، شهدای مدافع حرم ، شهدای امنیت در این کشور دارند جانشان را تقدیم می کنند، قدر این امنیت را مردم ما می دانند. و خداوند به ما توفیق دهد راه این شهدا را با درست عمل کردن به وظایف ادامه دهیم و خداوند جنایتکاران این جنایت بزرگ را به سزای اعمالشان برساند .

 

 

کلمات کلیدی

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان از دستاوردهای بزرگ و ارزشمند انقلاب اسلامی محسوب می شود ، خداوند متعال را سپاسگزارم که در سايه سار انقلاب اسلامي ، توفيق خدمت گذاري به جوانان فرهيخته ايران اسلامي را در این واحد دانشگاهی به دست آورده ایم. اطمينان دارم کارکنان پرتلاش و اعضای محترم هیات علمی اين واحد دانشگاهي، هماهنگ با سياست هاي كلان دانشگاه آزاد اسلامي فرصت هاي جديدی را در ارائه خدمات آموزشی و پ‍ژوهشی براي دانشجويان ایران اسلامی فراهم خواهند نمود.لذا وظیفه خود می دانم ورود شما را به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان ، خير مقدم عرض نموده ، امیدوارم با تکیه بر یاری پروردگار متعال و در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) موفق تر از گذشته در مسیر اهداف متعالی دانشگاه آزاد اسلامی حرکت نموده و شاهد سربلندی ایران اسلامی در تمامی زمینه ها باشیم

دکتر سید علی طاهری

ریاست دانشگاه آزاد گرگان
بالا