‌عضویت در کانال واحد
اتوماسیون تغذیه
دستورالعمل فعال سازی کارت غذا
کتابخانه دیجیتال
پست الکترونیک
‌دستورالعمل تسویه حساب اینترنتی
سامانه ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان
سرفصل رشته ها
دستور العمل پرداخت اینترنتی
آئین نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی
منوی غذای ماهانه
همایش ها و کنفرانس ها

آیین معارفه و افتتاح مسئول دفتر مجمع تقریب مذاهب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان

به گزارش خبرگزاری آنا از گرگان در ابتدای  این جلسه دکتر طاهری ضمن عرض خیر مقدم به همه حاضرین مخصوصا حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و برادر مولوی اسحاق مدنی مشاور امور اهل سنت ریاست دانشگاه آزاد اسلامی به گزارشی از واحدها و مراکز استان به لحاظ تعداد اعضای هیات علمی ، دانشجویان و اساتید حق التدریس و دانش آموزان اهل سنت در استان پرداخت. 

طاهری گفت: به حمد الله در استان گلستان از دیرباز یک ارتباط صمیمی با روح اخوت در بین هم استانی های عزیز اعم از شیعه و سنی برقراره که مرهون روحیه ایمانی و تلاش علمای شیعه و سنی استان است و بعد از انقلاب این روحیه تقویت شده و مردم در ارتباطات و کارهای خود به چیزی که توجه نمیکنند تفاوت مذاهب است.  و خدارو شکر به برکت نظام اسلامی این ارتباط روز به روز تقویت شده و الگویی برای جهان اسلام است که مقدمه تشکیل امت واحده اسلامی به رهبری حضرت ولی عصر (ع) باشد انشالله.

در ادامه برنامه حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی بیان نمودند: مجمع تقریب مذاهب اسلامی براین پایه تشکیل شده که فکرها را به هم نزدیک نماید. آن هدفی که که مقام معظم در ماموریتهای این مجمع تصویر فرمودند و در حکم دبیر کل معظم مجمع امر فرمودند به دنبال تشکیل امت اسلامی واحده است. که این کار یک ارگان و نهاد نیست همه ارگانها و نهادها و هم اندبشمندان و هم اشخاص حقیقی و حقوقی و کسانی که فکر تقریب دارند باید پای کار بیایند و همه کمک کنند. 

 وی افزود: آنچه در طول این چندین سال بلکه در طول قرنهای متمادی بزرگان ما در تقریب به آن توصیه کردند اینست که در مشترکاتی که داریم کمک و تعاون ببخشیم ودر موارد اختلافی همدیگر را فقط تحمل کنیم و تکفیر نکنیم و این را باید سرلوحه کارمان قرار دهیم. 

معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: این حرکت جدیدی در مجمع تقریب مذاهب است چون تاکنون ارتباط ما فقط با حوزه های علمیه و طلاب آن بوده و همیشه خلاء ارتباط با اساتید و دانشجویان دانشگاه وجود داشت که این اتفاق مهم رخ داد. لذا همه براین باورند که امت اسلامی نیاز به وحدت دارد و آنچه که در دنیای امروز مسلمانها دارند از آن متضرر می شوند تفرقه و جدایی ست که باید این معضل بزرگ نیز برطرف شود.

در ادامه این جلسه مولوی اسحاق مدنی مشاور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام الله دهه فجر بیان داشت: انقلاب اسلامی برای کسانی که به معنویت فکر می کنند یک نعمت بزگ است . بعد از انقلاب در کل دنیا معنویت ارزش پیدا کرده که این انقلاب برای همه کسانی که ارزش قائلند نعمت بزرگی است. این انقلاب تا اینجا خدمات زیادی به تمام اقوام ایرانی اهل سنت و تشیع داده. به گونه ای که تمام روستاهای ما امروزه از نعمت آب، برق و گاز برخوردارند هر چند نیارهای دیگری وجود دارد اما کارهایی که شده بسیارتاثیرگذار است. و این از برکات انقلاب اسلامی است. 

وی افزود: بحث بعدی انتخابات و چهلیمن روز شهادت سردار سلیمانی ست . این قبیل مسائل هم نعمت است و هم مصیبت. ولی مصیبتها ما روی هم رفته به برکت این نظام تبدیل به نعمت میشود و امیدواریم که از این مصیبتها هم بهربرداری نماییم و بتوانیم به نعمتهای بهتری دست پیدا کنیم . 

مشاور امور اهل سنت ریاست دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: مسئله ای که امروزه خیلی نمود پیدا کرده بحث برادری اهل سنت و شیعه است که با یک وحدت کامل در کنار هم با یکدیگر به بحث و تبادل نظر می پردازند. و مجمع تقریب مذاهب به دنبال وحدت امت اسلامی است و در زمان دکتر طهرانچی این بحث بوجود آمد که تقریب در دانشگاه آزاد اسلامی نیز بوجود آید و پیگیر می شود. و علت آن  اینست که دانشگاه آزاد اسلامی با این وسعت و با وجود افراد تحصیل کرده زیاد میتوان از ظرفیتهای آن استفاده نمود و میتوان امید داشت شاهد بیش ار پیش وحدت در ایران اسلامی باشیم. 

ایشان اشاره نمود: که امروزه دشمنان ما برنامه های زیادی برای به  چالش کشیدن این نظام و انقلاب دارند اما مهمترین برنامه آنها همین اختلافات مذهبی است. و هیچ چیز برای از بین بردن وحدت به اندازه تفرقه مذهبی موثر نیست و این خطرناک ترین راهی است که میتواند امت اسلامی را از بین ببرد و ما باید تمام حواسمان را معطوف به این مسئله نماییم. 

در پایان برنامه ضمن معارفه جناب آقای رضا امیا بعنوان مسئول دفتر تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان دفتر این حوزه توسط حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی و مولوی اسحاق مدنی و با حضور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان دکتر طاهری  و جمعی از مهمانان حاضر در برنامه افتتاح گردید.

 

 

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان از دستاوردهای بزرگ و ارزشمند انقلاب اسلامی محسوب می شود ، خداوند متعال را سپاسگزارم که در سايه سار انقلاب اسلامي ، توفيق خدمت گذاري به جوانان فرهيخته ايران اسلامي را در این واحد دانشگاهی به دست آورده ایم. اطمينان دارم کارکنان پرتلاش و اعضای محترم هیات علمی اين واحد دانشگاهي، هماهنگ با سياست هاي كلان دانشگاه آزاد اسلامي فرصت هاي جديدی را در ارائه خدمات آموزشی و پ‍ژوهشی براي دانشجويان ایران اسلامی فراهم خواهند نمود.لذا وظیفه خود می دانم ورود شما را به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان ، خير مقدم عرض نموده ، امیدوارم با تکیه بر یاری پروردگار متعال و در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) موفق تر از گذشته در مسیر اهداف متعالی دانشگاه آزاد اسلامی حرکت نموده و شاهد سربلندی ایران اسلامی در تمامی زمینه ها باشیم

دکتر سید علی طاهری

ریاست دانشگاه آزاد گرگان
بالا