‌عضویت در کانال واحد
اتوماسیون تغذیه
دستورالعمل فعال سازی کارت غذا
کتابخانه دیجیتال
پست الکترونیک
‌دستورالعمل تسویه حساب اینترنتی
سامانه ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان
سرفصل رشته ها
دستور العمل پرداخت اینترنتی
آئین نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی
منوی غذای ماهانه
همایش ها و کنفرانس ها

طاهری در گفتگو با آنا خبر داد؛راه‌اندازی مدارس جدید سما در استان گلستان با تمرکز بر توسعه علم و فناوری

حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در گرگان از راه‌اندازی چهار مدرسه جدید سما در شهرستان‌های گرگان و بندرگز با تمرکز بر توسعه علم و فناوری در شرایط ویژه کرونا خبر داد.

وی با تشریح روند آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای راه‌اندزی مدارس سما اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید با تمرکز بر توسعه علم و فناوری به‌روز و متناسب با مقطع تحصیلی و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی، چهار مدرسه در مقاطع متوسطه دوره اول پسرانه و دوره دوم دخترانه سما در شهرستان گرگان و مدرسه ابتدایی و متوسطه دوره اول دخترانه سما در شهرستان بندرگز راه‌اندازی شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان درباره فرآیند تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین اهداف دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان تکمیل فرآیند تحصیلی از مدرسه تا دانشگاه با محور اشتغال و کارآفرینی برای فرزندان خانواده‌هاست، از این رو مدارس سما باید نقش خود را در راستای تعلیم علم ایفا کند تا روند ترغیب و تشویق خانواده‌ها برای انتخاب دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان دانشگاه برتر انجام شود.

تأکید بر تعادل‌سازی مدیریت هزینه‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی

طاهری افزود: هدف ما علاوه بر آموزش‌های تخصصی، آموزه‌های دینی است تا افرادی را در تراز آموزه‌های دینی و اسلامی خود تربیت کنیم.

وی با تأکید بر لزوم تعادل‌سازی مدیریت هزینه‌ها عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما مدیریت هزینه است تا علاوه بر تولید علم و فناوری بتوانیم آن را به مرحله تجاری‌سازی برسانیم و این موضوع جز در حوزه تولید شرکت‌های دانش‌بنیان محقق نخواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان با اشاره به شرایط بحرانی به‌وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور تبیین کرد: برگزاری کلاس‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمندسازی کلاس‌های درس در کنار شهریه منصفانه مدارس سما در مقایسه با سایر مدارس غیرانتفاعی موجب استقبال مردم استان گلستان شده، چنانکه در سال تحصیلی جاری آمار کل دانش‌آموزان به  بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

طاهری متذکر شد: تعداد ۲۱ مدرسه و سه آموزشکده در پنج شهرستان بندرگز، گرگان، علی‌آبادکتول، آزادشهر و گنبدکاووس فعالیت می‌کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان از دستاوردهای بزرگ و ارزشمند انقلاب اسلامی محسوب می شود ، خداوند متعال را سپاسگزارم که در سايه سار انقلاب اسلامي ، توفيق خدمت گذاري به جوانان فرهيخته ايران اسلامي را در این واحد دانشگاهی به دست آورده ایم. اطمينان دارم کارکنان پرتلاش و اعضای محترم هیات علمی اين واحد دانشگاهي، هماهنگ با سياست هاي كلان دانشگاه آزاد اسلامي فرصت هاي جديدی را در ارائه خدمات آموزشی و پ‍ژوهشی براي دانشجويان ایران اسلامی فراهم خواهند نمود.لذا وظیفه خود می دانم ورود شما را به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان ، خير مقدم عرض نموده ، امیدوارم با تکیه بر یاری پروردگار متعال و در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) موفق تر از گذشته در مسیر اهداف متعالی دانشگاه آزاد اسلامی حرکت نموده و شاهد سربلندی ایران اسلامی در تمامی زمینه ها باشیم

دکتر سید علی طاهری

ریاست دانشگاه آزاد گرگان
بالا