‌عضویت در کانال واحد
اتوماسیون تغذیه
دستورالعمل فعال سازی کارت غذا
کتابخانه دیجیتال
پست الکترونیک
‌دستورالعمل تسویه حساب اینترنتی
سامانه ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان
سرفصل رشته ها
دستور العمل پرداخت اینترنتی
آئین نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی
منوی غذای ماهانه
همایش ها و کنفرانس ها

لزوم تلاش برای معرفی دانشگاه آزاد اسلامی در جذب بیشتر دانشجوی خارجی

توسط مدیر روابط عمومی - دسته‌بندی سایر اخبار

معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد که با توجه به میانگین رشد جذب دانشجو در دانشگاه‌های دیگر کشورهای دنیا باید تلاش بیشتری برای معرفی دانشگاه و در پی آن جذب بیشتر دانشجو داشته باشیم.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از گرگان، علاء‌الدین بروجردی معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی برای بررسی و پیشبرد اهداف واحدهای دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان گلستان در راستای جذب دانشجویان بین‌المللی و رفع مشکلات آنها از این واحدها بازدید کرد و ددر نشست شورای اداری واحد گرگان حضور یافت.

معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست با اشاره به ظرفیت آموزشی بالای دانشگاه آزاد اسلامی در سطح ملی و برون‌مرزی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یادگار مهم امام خمینی‌(ره) بوده و کنار وزارت علوم و وزارت بهداشت دانشگاه ازاد اسلامی نیز دیده می‌شود که در سخنان مقام معظم رهبری با دانشجویان به ظرفیت بالای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره شد که انتظارات از این مجموعه را بالا برده است.

بروجردی با اشاره به اقدامات ارزشمند دانشگاه آزاد اسلامی در راستای جذب سرمایه‌های این دانشگاه در مجوعه‌های دولتی اظهار کرد: جلسات خوبی برای جذب سرمایه‌های دانشگاه آزاد اسلامی با مجموعه‌های دولتی برگزار شده و در راستای رفاه حال کارکنان می‌توان به افزایش ۳۰ درصدی حقوق و تخصیص زمین برای ساخت مسکن به کارکنان اشاره کرد.

وی، رشد چند برابری درآمدهای غیرشهریه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: براساس گزارش ارائه شده، تلاش کارکنان این دانشگاه در بخش گلخانه موجب افزایش رشد چند برابری در فروش و جذب درآمد غیرشهریه‌ای شده که می‌توان در سطح گسترده‌تری از اینگونه فعالیت‌ها انجام داد که باید گسترش بیشتری داشته باشد.

دانشگاه آزاد اسلامی گرگان پذیرای بیشتر دانشجویان خارجی در آینده

معاون بین‌الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان رشد بالای دانشگاه آزاد در جذب دانشجویان خارجی مطرح کرد: تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه آزاد اسلامی از مجموعه کل دانشگاه‌های دولتی بیشتر بوده، اما با توجه به میانگین رشد جذب در دانشگاه‌های دیگر کشورهای دنیا باید تلاش بیشتری را در راستای معرفی بیشتر و درپی آن جذب بیشتر دانشجو داشته باشیم.

بروجردی افزود: علاقه‌ زیاد کشورهای همسایه فرصت بسیار خوبی را برای جذب دانشجو برای ما مهیا کرده که باید این فرصت را مغتنم بشماریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان نیز به معرفی کمّی و کیفی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان و ظرفیت‌های موجود این واحدها برای گسترش و توسعه رشته‌ها به‌منظور پذیرش دانشجوی غیر ایرانی پرداخت.

حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری با بیان اخذ مجوز پذیرش ثبت‌نام و ادامه تحصیل  متقاضیان غیرایرانی تشریح کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان مجوز پذیرش، ثبت‌نام و ادامه تحصیل تقاضیان غیرایرانی را به‌عنوان یکی از واحدهای منتخب دانشگاه آزاد اسلامی (واحد بین‌المللی) از معاونت بین‌الملل و امور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی رشته‌ها و مقاطع (بیش از ۲۴۰ رشته) اخذ کرد و با توانمندی این استان به‌خصوص واحد گرگان در جذب دانشجویان غیرایرانی در آینده شاهد پذیرایی بیشتری از دانشجویان خارجی خواهیم بود.

کلمات کلیدی

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان از دستاوردهای بزرگ و ارزشمند انقلاب اسلامی محسوب می شود ، خداوند متعال را سپاسگزارم که در سايه سار انقلاب اسلامي ، توفيق خدمت گذاري به جوانان فرهيخته ايران اسلامي را در این واحد دانشگاهی به دست آورده ایم. اطمينان دارم کارکنان پرتلاش و اعضای محترم هیات علمی اين واحد دانشگاهي، هماهنگ با سياست هاي كلان دانشگاه آزاد اسلامي فرصت هاي جديدی را در ارائه خدمات آموزشی و پ‍ژوهشی براي دانشجويان ایران اسلامی فراهم خواهند نمود.لذا وظیفه خود می دانم ورود شما را به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان ، خير مقدم عرض نموده ، امیدوارم با تکیه بر یاری پروردگار متعال و در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) موفق تر از گذشته در مسیر اهداف متعالی دانشگاه آزاد اسلامی حرکت نموده و شاهد سربلندی ایران اسلامی در تمامی زمینه ها باشیم

دکتر سید علی طاهری

ریاست دانشگاه آزاد گرگان
بالا