‌عضویت در کانال واحد
اتوماسیون تغذیه
دستورالعمل فعال سازی کارت غذا
کتابخانه دیجیتال
پست الکترونیک
‌دستورالعمل تسویه حساب اینترنتی
سامانه ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان
سرفصل رشته ها
دستور العمل پرداخت اینترنتی
آئین نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی
منوی غذای ماهانه
همایش ها و کنفرانس ها

پذیرش ۴۰ مقاله در پنجمین همایش ملی فیزیولوژی و بیوشیمی ورزشی

توسط مدیر روابط عمومی - دسته‌بندی سایر اخبار

خوزین خبر داد؛

پذیرش ۴۰ مقاله در پنجمین همایش ملی فیزیولوژی و بیوشیمی ورزشی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان از پذیرش و تأیید ۴۰ مقاله در پنجمین همایش ملی فیزیولوژی و بیوشیمی ورزشی خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از گرگان، علی خوزین در پنجمین همایش ملی فیزیولوژی و بیوشیمی ورزشی که به‌صورت مجازی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان برگزار شد با اشاره به‌ضرورت فعالیت‌های ورزش بالینی اظهار کرد: گسترش دانش‌ پایه در حوزه فیزیولوژی ورزش بالینی و کاربردی کردن مبانی علمی این حوزه و به‌کارگیری یافته‌های علمی جدید در حوزه‌های آموزش و سلامت، ارتقای کیفیت خدمات ارائه‌شده به ورزشکاران، کارآمدترکردن خدمات مشاوره‌ای در حوزه فعالیت بدنی عمومی و سلامت، اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با معرفی شاخص‌ها و محورهای این همایش برای پذیرش مقالات علمی مطرح کرد: این همایش در چهار محور فیزیولوژی ورزش عصبی و عضلانی، فیزیولوژی ورزش قلب، عروق و تنفس، بیوشیمی و متابولیسم ورزشی مقالات خود را دریافت کرده است و از ۶۸ مقاله رسیده به دبیرخانه همایش ۴۰ مقاله به‌صورت سخنرانی و پوستر مورد تأیید کمیته داوران قرار گرفت.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان گفت: مقالات این همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و پایگاه سیویلیکا نمایه شده و در نشریات معتبر چاپ می شود.

خوزین به تبیین علم ورزش پرداخت و گفت: ورزش و فعالیت بدنی نقش مهمی در سلامت و کیفیت زندگی افراد به عهده داشته و نقش آن در توان‌بخشی و بهسازی جسمی و روانی جامعه غیرقابل‌انکار است که امروزه به‌منزله یک علم محسوب می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان افزود: هدف علم ورزش ارتقای سطح کیفی ظرفیت‌های بدنی، افزایش توانایی‌های جسمانی، تأمین سلامت روحی، جلوگیری از ایجاد بیماری‌های مزمن و حفظ و گسترش کیفیت زندگی است.

این عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر برگزاری موفقیت‌آمیز چهار دوره همایش ملی دستاوردهای جدید در علوم ورزشی بیان کرد: برگزاری موفق چهار دوره «همایش ملی دستاوردهای جدید در علوم ورزشی» -سال‌های ۹۰ تا ۹۵- با حضور پرشور استادان، صاحب‌نظران، پژوهشگران و دانشجویان حوزه علوم ورزشی و علوم پزشکی کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان فرصت خوبی برای ارتقای سطح علمی و کاربردی در حوزه علوم ورزشی و سلامت را فراهم آورده است.

خوزین حمایت‌های مؤثر پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه‌های علوم پزشکی گلستان، مازندران، شهید بهشتی و سازمان ورزش و جوانان، هیئت ورزش‌های همگانی، فدراسیون پزشکی ورزشی و هیئت ورزش‌های دانشگاهی استان گلستان را گامی مهم در برگزاری هرچه باکیفیت‌تر این همایش دانست.

 

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان از دستاوردهای بزرگ و ارزشمند انقلاب اسلامی محسوب می شود ، خداوند متعال را سپاسگزارم که در سايه سار انقلاب اسلامي ، توفيق خدمت گذاري به جوانان فرهيخته ايران اسلامي را در این واحد دانشگاهی به دست آورده ایم. اطمينان دارم کارکنان پرتلاش و اعضای محترم هیات علمی اين واحد دانشگاهي، هماهنگ با سياست هاي كلان دانشگاه آزاد اسلامي فرصت هاي جديدی را در ارائه خدمات آموزشی و پ‍ژوهشی براي دانشجويان ایران اسلامی فراهم خواهند نمود.لذا وظیفه خود می دانم ورود شما را به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان ، خير مقدم عرض نموده ، امیدوارم با تکیه بر یاری پروردگار متعال و در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) موفق تر از گذشته در مسیر اهداف متعالی دانشگاه آزاد اسلامی حرکت نموده و شاهد سربلندی ایران اسلامی در تمامی زمینه ها باشیم

دکتر سید علی طاهری

ریاست دانشگاه آزاد گرگان
بالا