‌عضویت در کانال واحد
اتوماسیون تغذیه
دستورالعمل فعال سازی کارت غذا
کتابخانه دیجیتال
پست الکترونیک
‌دستورالعمل تسویه حساب اینترنتی
سامانه ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان
سرفصل رشته ها
دستور العمل پرداخت اینترنتی
آئین نامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی
منوی غذای ماهانه
همایش ها و کنفرانس ها

موسوی عنوان کرد: دستورالعمل آراستگی نقطه عطف فعالیت‌ فرهنگی دانشگاه‌ آزاد‌

حجت‌الاسلام سیدرضا موسوی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا با اشاره به اهمیت و اثرگذاری شگرف موضوع فرهنگ در جامعه، هم‌اندیشی و همفکری دانشگاهیان اعم از اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان را گامی مؤثر در راستای اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه عنوان کرد. 

وی با بیان اینکه همه ما مسئولیت انسانی، تاریخی و انقلابی در برابر جامعه و دانشگاه داریم، نقش اعضای هیأت علمی و استادان دانشگاه را در این عرصه، بسیار مهم دانست و تأکید کرد: در این برهه، برای تقویت قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران، حل مسائل کشور، تقویت اعتماد اجتماعی، نیرومندسازی باورهای اسلامی و حفظ هویت ملی و دینی در جوانان، باید با همه توان اقدام و عمل کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد گرگان ادامه داد: همراهی اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه در شناسایی اولویت‌های فرهنگی و اجرای آنها، اهمیت بالایی در تهذیب و پرورش و حیات علمی و معنوی و علمی مراکز علمی دارد؛ چنان‌ که اگر تهذیب در کنار علم نباشد، آن علم نافع نیست.

موسوی اظهار کرد: انتظار می‌رود که همه استادان برای مشارکت حداکثری دانشجویان در برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، دانشجویی و ورزشی همراهی کنند و راهکار ارائه دهند.

رئیس شورای فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان، ابلاغ دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری را نقطه عطفی در فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد و اضافه کرد: اگر مفاد این دستورالعمل به‌ دقت اجرا شود، می‌توان دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی ساخت.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای این دستورالعمل، منظم‌‌شدن ورود دانشجویان با همراه‌ داشتن کارت دانشجویی الزامی است. در این دستورالعمل،‌ کمیته‌های مربوط و وظایف آنها مشخص شده که یکی از آنها کنترل و نظارت در هنگام ورود دانشجویان به دانشگاه است.

موسوی از فرهنگ به‌عنوان رشته اتصال و انسجام ملی و انسانی نام برد و اظهار کرد: جامعه امروز با وجود تنش‌های سیاسی و اقتصادی موجود که مشکلاتی را ایجاد کرده است، به شبکه ملی اطلاعات و شبکه اجتماعی پاسخگو نیاز دارد که متأسفانه با وجود توان بالای داخلی، هنوز به نحو مطلوب به ثمر ننشسته است.

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد گرگان، تنوع‌بخشی ابزارها و ظرف‌های انتقال پیام‌های فرهنگی به اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان را ضروری برشمرد و اضافه کرد: برگزاری اردوهای علمی و فرهنگی، نمایش فیلم، برگزاری جشنواره فرهنگی، ادبی و هنری چهلمین بهار، برگزاری کارگاه‌های فن بیان، آموزش مقدماتی مهدویت، سواد رسانه‌ای، جوان و مطالبه‌گری، برگزاری قریب به ۲۰ نشست تخصصی با دانشجویان،  تشکیل نشست‌های گفت و شنود برای استادان، برگزاری کارگاه‌های فرهنگی برای کارکنان، کلاس‌های فوق برنامه، فعالیت مرکز مشاوره (روان شناختی، تغذیه، مذهبی و حقوقی و غیره) ازجمله فعالیت‌های مهم فرهنگی و دانشجویی واحد گرگان در ماه‌های اخیر است.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان از دستاوردهای بزرگ و ارزشمند انقلاب اسلامی محسوب می شود ، خداوند متعال را سپاسگزارم که در سايه سار انقلاب اسلامي ، توفيق خدمت گذاري به جوانان فرهيخته ايران اسلامي را در این واحد دانشگاهی به دست آورده ایم. اطمينان دارم کارکنان پرتلاش و اعضای محترم هیات علمی اين واحد دانشگاهي، هماهنگ با سياست هاي كلان دانشگاه آزاد اسلامي فرصت هاي جديدی را در ارائه خدمات آموزشی و پ‍ژوهشی براي دانشجويان ایران اسلامی فراهم خواهند نمود.لذا وظیفه خود می دانم ورود شما را به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان ، خير مقدم عرض نموده ، امیدوارم با تکیه بر یاری پروردگار متعال و در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عج) موفق تر از گذشته در مسیر اهداف متعالی دانشگاه آزاد اسلامی حرکت نموده و شاهد سربلندی ایران اسلامی در تمامی زمینه ها باشیم

دکتر سید علی طاهری

ریاست دانشگاه آزاد گرگان
بالا